Shan Lin Xi is een prachtige thee uit het hooggebergte van midden Taiwan, een Gao Shan (hooggebergte thee)
Deze Shan Lin Xi is samengesteld uit voorjaars- en winterpluk. Dat is bewust gedaan om de frisse, bloemige tonen van de voorjaarspluk te combineren met de zachte, ronde smaak van de winterpluk. Zo ontstaat een evenwichtige high mountain oolong: fris, mild en soepel, met genoeg diepte zonder zwaar te worden.
Deze Shan Lin Xi is een lichte high mountain oolong uit Taiwan. De thee komt uit de bergen van Nantou, in de omgeving van Xeitou, op ongeveer 1.800 meter hoogte.
Door het koele bergklimaat groeit het theeblad langzaam. Dat zorgt voor een zachte, frisse smaak. De thee is tot kleine bolletjes gerold. Deze oolong is ongeveer 15-20% geoxideerd, niet geroosterd en daardoor mooi groen van kleur, de infusie heeft de intense kleur van lichte honing. Tijdens het zetten openen de blaadjes zich langzaam en komt het aroma goed vrij.
In de smaak vind je zachte bloemige tonen, een lichte romigheid en een frisse, groene ondertoon. De afdronk is mild en subtiel zoet. Deze thee is verfijnd, maar niet ingewikkeld.
Shan Lin Xi is een goede keuze voor wie houdt van een frisse, zachte oolong met een elegante smaak. Ook als je groene thee soms te grassig vindt, kan deze thee een mooie tussenstap zijn.
Als ik de smaak moet omschrijven als een witte wijn dan zou ik het benoemen als een frisse, volle smaak met een lange afdronk, en de smaken van rijp zomer fruit.
Stel je een wandeling voor in een exotisch bos, natte rotsen, orchideeën overal die hun bloesem- en nectargeur verspreiden. Fruitbomen met rijpe perziken, passiefruit en vanille. Zelfs de geur van cederhout komt licht naar boven.
Deze thee heeft een sterke Cha Qi, een grote energie waardoor je de thee diep in je lichaam voelt zakken.
- Herkomst: Taiwan
- Regio: Nantou County, Xeitou region, Shanlinxi,
- Hoogte: 1,600 – 2000 meter
- Cultivar: Ching Xin
- Oogstperiode: Winter 2025 en voorjaar 2026
- Oxidatie: 15-20%, vrijwel niet geroosterd
- Infusie: Zacht groen/geel
- Aroma: Bloemig
- Smaak: Zacht, zoet, complex, romig, toast
- Cafeïne houdend: Ja
- Biologisch: Nee
Recept: 12 gram | 1 liter zacht water | 95-100℃ | 2 minuten
Gaiwan of Yixing pot: 4 gram | 110 ml zacht water | 100℃ | 50 sec, 40 sec, sec, 30 sec, 40 sec, 60 sec, 90 sec, 120 sec, 180 sec.













Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.